Komunikat o błędzie

Strict warning: Only variables should be passed by reference in comment_block_block_view() (line 29 of /home/karolw/public_html/czasbialegostoku/sites/all/modules/comment_block/comment_block.module).
Dziś egzamin szóstoklasisty

Dodano:

czw., 04/04/2013 - 08:15

Spodobał Ci się artykuł? Kliknij Lubię to i bądź na bieżąco

  • fot. sxc.hu
Sprawdzian rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 60 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Na sprawdzianie każdy uczeń otrzymuje taki sam zestaw zadań wraz z kartą odpowiedzi (zwany zestawem egzaminacyjnym). Propozycje zestawów do przeprowadzania sprawdzianu przygotowują okręgowe komisje egzaminacyjne, a o tym, który zestaw będą rozwiązywać uczniowie, decyduje dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Sprawdzian szóstoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, muszą go napisać wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Nie można go nie zdać.

Wynik ma znaczenie tylko informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu, musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie.

Sprawdzian szóstoklasisty to jeden z pierwszych ważnych egzaminów w życiu każdego ucznia. Ponad 360 tys. szóstoklasistów z ok. 13,5 tys. szkół podstawowych będzie dziś w całej Polsce pisać sprawdzian.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.